Unikalios apsauginės plėvelės

Kaip tobulai užklijuoti apsauginę ekrano plėvelę?

Nors išmaniuosius įrenginius dideliais ekranais jau spėjo įsigyti didelė dalis lietuvių - tai tebėra sritis pilna klausimų kiekvienam žmogui. Vienas iš jų - kaip apsaugoti telefono ekraną? Kada ant jūsų įrenginio atsiras įbrėžimų, smulkių pažeidimų, neišvalomų dėmių, priklauso nuo ekrano stiklo (ar galbūt netgi plastiko) kokybės, telefono naudojimo įpročių ir net nuo kišenės kurioje nešiojate telefoną turinio, tačiau jų atsiras neišvengiamai. O nuo paplūdimio smėlio, kuris yra tikras išmaniųjų ekranų ėduonis, telefono neapsaugos net ir pats kiečiausias „Gorilla Glass“ stiklas.

 

Galbūt esate susidūrę su tuo anksčiau, galbūt ne - svarbu žinoti, kad klijavimo metu didžiausias priešas yra dulkės. Jei tarp plėvelės ir stiklo papuola dulkių, jos sukelia burbulus, kurių, deja, panaikinti neįmanoma, nepašalinus pačios dulkių. Dirbant neatsargiai ar pasirinkus netinkamą darbui vietą tinkamai užklijuoti plėvelę išties gali tapti sudėtinga. Pamokysime jus, kaip to išvengti, kad jūsų įrenginio ekranas atrodytų nepriekaištingai.

 

Klijavimo būdų yra ir daugiau, tačiau be pagalbinių priemonių ar įrenginių patys populiariausi yra šie du:

 

 

 

Pirmas, rekomenduojamas, metodas - šlapias klijavimas.

Šlapias klijavimas padeda pasiekti greitesnio, mažiau pastangų reikalaujančio rezultato, todėl rekomenduojame rinktis jį, ypač klijuojant didesnį plotą - pvz., planšetės ekraną. Tačiau, jei manote, kad vanduo ir jūsų telefono ekranas nesuderinami, galite klijuoti ir sausuoju metodu. 

 

Apsauginei plėvelei nieko neatsitiks, nes limpantis sluoksnis ne klijai, o silikonas, todėl drėgmė jo savybių nepakeis. Mes patys dirbame su šlapiuoju klijavimu nuolatos ir dėl to jokių problemų nėra kilę. Jei vengsite perteklinio vandens kiekio ir į vandenį nardinsite plėvelę, o ne telefoną - žalos išvengsite. Net ir naudojant šį metodą patariame rinktis patalpas su aukštesne drėgme ir mažiau dulkių (vonia ar virtuvė) arba tiesiog klijuoti lauke.

 

1. Pasiruošiame. Imame dubenį su vandeniu, kuriame pakaks vietos panardinti plėvelę. Pripildome jį kambario temperatūros vandens, papildomai galite įlašinti vieną - du lašus skysto indų ploviklio ir išmaišyti.  Paruoštą skysti galite supilti ir į purškiklį, taip jums reikės mažiau vandens ir plėvelės nereikės mirkyti. Naudoti purškimą rekomenduojame ir didesnėms plėvelėms, pvz. planšetėms.

 

ekranoSkydas pataria! Prieš pradedant klijuoti plėvelę ant ekrano, patikrinkite ar lengvai atsiklijuos skaičiumi 2 pažymėtas sluoksnis, tam, kad užklijavus plėvelę ant ekrano jos netyčia nepakeltumėte. Pakanka 1-2 mm pakelti skaičiumi 2 pažymėtą plėvelę nuo pagrindinės.

 

2. Paruošiame plėvelę klijavimui. Nulupame visą apsauginį plėvelės sluoksnį pažymėtą skaičiumi "1" (svarbu plėvelės apačios neliesti sausais pirštais, nes galite pažeisti limpantįjį sluoksnį) ir panardiname į dubenį arba apipurškiame.  Ilgai mirkyti plėvelės nebūtina, užtenka, kad visas limpantis sluoksni sušlaptų. Jei reikia plėvelę vandenyje pajudinkite, kad nukristų dulkės.

 

3. Paruošiame įrenginio ekraną klijavimui. Švariai nuvalome telefono ekraną ar nulupame seną plėvelę. Pažiūrėkite pakreipę ekraną prieš šviesą ar jis visiškai švarus ir ar nesimato dulkių. Jei dulkių yra, pakartokite valymą.

 

4. Klijuojame plėvelę. Nupurtome šlapią plėvelę, kad išvengtume perteklinės drėgmės ir neliesdami pirštais limpančiosios dalies, klijuojame ją ant telefono. Labai svarbu tiksliai pataikyti kampus viršuje ir apačioje, kad plėvelė nebūtų įstriža ir kraštai nebūtų pakilę nuo ekrano. Jei lieka oro ar vandens burbulų, nesirūpinkite, juos panaikinsime sekančiame žingsnyje.

 

5. Burbulų pašalinimas. Imame bet kokią plastikinę kortelę (pvz, nuolaidų, ar banko) ir braukdami per ekraną išstumdome oro burbulus į šonus. Perteklinę drėgmę ar vandenį nuvalykite popieriniu rankšluosčiu. Šlapiai klijuojant gali likti drėgmės tarp ekrano ir plėvelės, tačiau jis per maždaug parą laiko išdžius.

 

6. Paruošimas naudojimui. Baigus burbulų išstumdymą, atsargiai, stengiantis neatkelti visos plėvelės nuo ekrano, nulupame viršutinį apsauginį sluoksnį, pažymėtą skaičiumi "2". Jei plėvele kažkiek pakilo, ne bėda, ta pačia kortele išstumkite atsiradusiu burbulus, tačiau dabar stenkitės pernelyg stipriai nespausti.

 

Svarbu! Jei klijuojant šiuo metodu nepavyko pasiekti pageidaujamo rezultato - nesijaudinkite. Nulupkite plėvelę pažymėta numeriu 2 ir kartokite instrukciją nuo 3 žingsnio. Kadangi darbinis plėvelės paviršius nebeturi apsauginės plėvelės pažymėtos numeriu 2 stenkitės burbulus išstumdyti švelniau ir lėčiau.

 

 

Antrasis metodas - sausas klijavimas.

Jei nesijaučiate saugiai dėl šlapio klijavimo, galite klijuoti sausuoju metodu. Šiam klijavimui dar  svarbiau pasirinkti tinkamą patalpą su didesne santykine drėgme, kur būtų kuo mažiau dulkių. Tokios patalpos paprastai namuose būna virtuvė ar dušo kambarys, taip pat galite šį darbą atlikti lauke.

 

1. Pasiruošiame. Išsirinkę tinkamą patalpą plėvelės klijavimui kruopščiai nuvalome darbo paviršių drėgna servetėlę. Pasiruošiame įrenginį kuriam bus klijuojama plėvelė, dulkių nepaliekančią plėvelę (pridedama prie apsauginės plėvelės) ir pačią apsauginę plėvelę.

 

2. Paruošiame įrenginio ekraną klijavimui. Švariai nuvalome telefono ekraną ar nulupame seną plėvelę. Pažiūrėkite pakreipę ekraną prieš šviesą ar jis visiškai švarus ir ar nesimato dulkių. Jei dulkių yra, pakartokite valymą. Švariai nuvalę ekraną palikite ant jo uždėtą servetėlę, kad ant ekrano nenusėstų dulkės kol pasiruošite plėvelę klijavimui.

 

3. Paruošiame plėvelę klijavimui. Nulupame dalį sluoksnio pažymėto skaičiumi "1" - apie 2 cm. Svarbu plėvelės apačios neliesti sausais pirštais, nes galite pažeisti limpantįjį sluoksnį. Nenulupkite šio sluoksnio viso iš karto, kad išvengtumėte dulkių.

 

4. Klijuojame plėvelę. Neliesdami pirštais limpančiosios dalies, klijuojame ją ant telefono prieš tai patraukę servetėlę. Labai svarbu tiksliai pataikyti kampus viršuje ir apačioje, kad plėvelė nebūtų įstriža ir kraštai nebūtų pakilę nuo ekrano. Jei lieka oro burbulų, nesirūpinkite, juos panaikinsime sekančiame žingsnyje.

 

5. Burbulų pašalinimas. Imame bet kokią plastikinę kortelę (pvz, nuolaidų, ar banko) ir braukdami per ekraną išstumdome oro burbulus į šonus.

 

6. Paruošimas naudojimui. Baigus burbulų išstumdymą, atsargiai, stengiantis neatkelti visos plėvelės nuo ekrano, nulupame viršutinį apsauginį sluoksnį, pažymėtą skaičiumi "2". Jei plėvele kažkiek pakilo, ne bėda, ta pačia kortele išstumkite atsiradusiu burbulus, tačiau dabar stenkitės pernelyg stipriai nespausti.

 

 

ekranoSkydas pataria! Nepavykus sausam klijavimui, išmėginkite šlapiąjį klijavimą. Tam galite naudoti tą pačią plėvelę. Tikriausiai darbas eisis sklandžiau ir pasieksite geresnių rezultatų.

 

Svarbu! Jei klijuojant šiuo metodu nepavyko pasiekti pageidaujamo rezultato - nesijaudinkite. Nulupkite plėvelę pažymėta numeriu 2 ir kartokite instrukciją nuo 4 žingsnio. Kadangi darbinis plėvelės paviršius nebeturi apsauginės plėvelės pažymėtos numeriu 2 stenkitės burbulus išstumdyti švelniau ir lėčiau.


PRIEDAI IŠMANIESIEMS

„Prekes gavau labai greitai, esu labai patenkintas, puiku.“ - Darius L.


PUSLAPIO NAUJIENOS
2021 01 27 :: Atsinaujiname prekės ženklą! Manome, kad naujas pavadinimas geriau atspindi mūsų produktą ir yra tikslingesnis Lietuvoje.
STATISTIKA
Nuo parduotuvės starto 2015 m:
Viso telefonų modelių: 1411
Pagaminta plėvelių: 20000+
Pirkėjų: 12000+


EKRANO SKYDAS © 2015-2024
info{@}ekranoskydas.lt
+370-616-44710

apie projektą
parduotuvės taisyklės ir privatumo politika
norite platinti mūsų produkciją? Susisiekite!